🔔🔔 CONCURS🔔🔔

Sfintele sărbători aduc cu ele un repertoriu neasemuit de bogat în datini şi credinţe, în realizări artistice, muzicale, coregrafice şi nu numai. Colindele, urările de belşug şi recoltă bogată sunt doar câteva din manifestările folclorice care fac din sărbătorile de iarnă unele din cele mai spectaculoase manifestări spirituale ale poporului nostru. În această perioadă, copiii, care ţin locul păstorilor şi magilor, cetele de colindători sfidează intemperiile vremii din dragoste pentru misiunea încredinţată lor pentru a duce, mai departe, această misiune din generaţie în generaţie. Peste tot copiii sunt aceia pentru care minunile de Crăciun apar din cer, iar îngerii îi ţin în braţe şi îi veghează. Cunoaşterea şi practicarea obiceiurilor străbune de către copii contribuie la clarificarea raportului dintre individ, colectivitate şi tradiţie, contribuie la păstrarea nealterată a unui măreţ tezaur de spiritualitate creştină.

Din aceste considerente, invităm să participați în cadrul proiectului educațional – concurs ,,MAGIA CRĂCIUNULUI”.

https://view.genial.ly/619a80535467570d6c4035e6/video-presentation-proiect-educational-concurs-magia-craciunului?fbclid=IwAR2dAuD57IuLSYPxORjLyz8T-OFwitG9086kIygdysnDQZvrlnXmS1ikFLQ

Formularul de înscriere a instituțiilor de învățământ în concursul ,,MAGIA CRĂCIUNULUI”: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfjKT7cad_HaX-3xoCFRT6-Jbk0y7UOqcj1iA-yBhLux7a6-g/viewform

Regulamentul Proiectului educațional – concurs ,,MAGIA CRĂCIUNULUI”.

VĂ URĂM SUCCES!