Stimați profesori, părinți, dragi elevi,

Sărbătorile de iarnă vin din nou în casele noastre, prilej pentru un nou început, o speranţă nouă şi o cale dreaptă pentru fiecare dintre noi!

Noul an se aşterne înaintea Dvs. ca un volum nescris cu 365 de pagini goale. Vă urăm să le scrieţi numai cu lucruri bune, împliniri şi fericire pentru ca la sfârşitul volumului să-l citiţi cu bucurie.

În spiritul sărbătorilor de iarnă, ne alăturăm vocilor magice ale colindătorilor  pentru a Vă transmite cele mai bune gânduri de sănătate, belșug, spor în toate și a Vă îndemna să pășiți cu speranță și încredere în noul an.

Vă dorim sănătate, lumină şi linişte în suflet, remarcabile realizări în viaţa personală şi în munca pentru binele întregii societăți. Să trăiţi intens sentimentul datoriei împlinite pe plan profesional, să fiţi înalt apreciați pentru munca pe care o depuneţi, pentru responsabilitate, corectitudine şi profesionalism. Fie ca toate lucrurile frumoase din viaţa Dumneavoastră să cunoască continuitate.

Vă aducem mulţumiri pentru lucrul cu abnegaţie și Vă dorim din suflet un an nou mai înalt în aspiraţii şi mai fericit!

Cele bune să se adune!

Crăciun fericit și La mulți ani!!!

Cu aleasă considerațiune, Administrația IPLT „Tudor Vladimirescu”