Ultimul sunet 2020

Încă o amintire s-a adunat în buchetul pe care-l vom răscoli mereu. A răsunat virtual ultimul sunet al clopoțelului pentru absolvenții clasei a XII-a din IP LT „Tudor Vladimirescu”, lăsând pe băncile școlii amintiri.

Elevii au organizat un Careu Altfel, mulțumind tuturor celor implicați în formarea lor spirituală, adunând, într-un buchet, cuvinte de recunoștință și de pietate pentru pedagogi. Noi, profesorii, le dorim să creadă în forțele proprii, să fie mândri de realizări lor, să vadă lumina și frumosul din jur, în ei înșiși, în ceilalți. Am văzut în ei, zi de zi, frumosul nedisimulat. Îi îndemnăm să demonstreze lumii cât de minunați sunt. Sunt diferiți, cu potențialuri și așteptări diferite, dar suntem ferm convinși că sunt copii buni și vor face alegerile corecte în viață.

Adio, liceu!